Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Otrzymaliśmy dofinansowanie

Ośrodek Kultury i Turystyki otrzymał dofinansowanie w konkursie Turystyka Dostępna 1.0 zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz 4ES Non Profit Sp. z o.o. a finansowanym z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Kwota dofinansowania wynosi 49900 zł. W ramach projektu zastaną zakupione dwa infokioski przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jeden zostanie zamontowany w budynku Informacji Turystycznej przy ul. Barcińskiej, drugi w ośrodku kultury. Za ich pomocą turyści będą mogli zapoznać się z historią Kalwarii Pakoskiej i odbyć wirtualny spacer po ścieżkach kalwaryjskich.
W ramach projektu powstanie także 26 tablic informacyjnych, umieszczonych przy kaplicach kalwaryjskich z opisem miejsca i możliwością wysłuchania za pomocą telefonu opisu każdej kaplicy.

turystyka dostepna belka

Prace nad projektem trwają

Trwają prace nad realizacja projektu organizowanego przez 4ES Non Profit przy WSG w Bydgoszczy pn. Turystyka Dostępna 2.0, na który Ośrodek Kultury zdobył dofinansowanie w kwocie 49 900. zł.

W ramach projektu w pażdzierniku br. zastaną zakupione dwa infokioski przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jeden zostanie zamontowany w budynku Informacji Turystycznej przy ul. Barcińskiej, drugi w ośrodku kultury. Za ich pomocą turyści będą mogli zapoznać się z historią Kalwarii Pakoskiej i odbyć wirtualny spacer po ścieżkach kalwaryjskich.
W ramach projektu powstanie także 26 tablic informacyjnych, umieszczonych przy kaplicach kalwaryjskich z opisem miejsca i możliwością wysłuchania za pomocą telefonu opisu każdej kaplicy.

Poszeżona zosstanie oferta turystyczna Parku Kulturowego przez mozliwość zorganizowania dla grup zorganizowanych ogniska i spotkania z regionalistą oraz mozliwość zwiedzania parku z przewodnikiem.

turystyka dostepna belka

Tablice przy kaplicach

W ramach programu „Turystyka dostępna” w listopadzie, zostały przy kaplicach na terenia parku zamontowane tablice z opisami kaplic dla turystów z niepełnosprawnościami. Każda tablica zawiera informacje o jej powstaniu i zdjece wnetrza, można również zeskanować kod QR i w telefonie wysłuchać lektora z opisem kaplicy.

turystyka dostepna belka

tablice kaplice

Zakończenie projektu

30 listopada Ośrodek Kultury i Turystyki w Pakosci zakończył realizację projektu „Turystyka dostępna 1.0.” realizowanego w ramach pilotażowego programu PFRON „Dostępność ponad barierami”.
Celem głównym projektu była poprawa poziomu dostępności bazy i oferty turystyczno-rekreacyjnej dla osób o specjalnych potrzebach związanych z niepełnosprawnościami oraz zwiększenie korzystania z oferty turystycznej tych osób poprzez zakup dwóch infokiosków przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami i wykonanie 26 tablic z opisem kościołów i kaplic przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami.
W ramach grantu powstaną zupełnie nowe usługi dla osób z niepełnosprawnościami. Innowacyjność polega na połączeniu tradycyjnych i nowoczesnych metod przekazu wizualnego i dźwiękowego oraz audiodeskrypcji, ułatwiającej osobom z niepełnosprawnościami zwiedzanie Parku Kulturowego.

turystyka dostepna belka

proj1

Infokioski dla turystów

Trwają prace nad realizacja projektu organizowanego przez 4ES Non Profit przy WSG w Bydgoszczy pn. Turystyka Dostępna 2.0, na który Ośrodek Kultury zdobył dofinansowanie w kwocie 49 900. zł. Peojekt finansowany jest z państwowego Funduszu Osó Niepełnosprawnych.

Zakupiono dwa infokioski i wypozazono je w aplikację multimedialą. Za pomoca infokiosków, mozna wirtualnie zwiedzić Kalwarię Pakoską.

turystyka dostepna belka

 infokioski