Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

   Zakończyło się 64-godzinne szkolenie komputerowe dla osób 65+. Wśród uczestników warsztatów była 16 - osobowa grupa naszych słuchaczy. Uczestnicy szkolenia serdecznie dziękują organizatorom, prowadzącym zajęcia oraz świetlicy ,,Przystań” przy OPS w Pakości za możliwość korzystania z pomieszczeń i przyjazną atmosferę. Gratulujemy wszystkim, którzy systematycznie uczęszczali na szkolenie, nabyli nowe umiejętności i udowodnili że na naukę nigdy nie jest za późno.

   ,,Znamy się tylko z widzenia…” śpiewały przedszkolaki podczas mini koncertu zorganizowanego przez Radę Słuchaczy z okazji Dnia Babci i Dziadka.

    Przed wykładem, odwiedziły nas dzieci z przedszkola miejskiego, świetlicy ,,Słoneczko” oraz sekcji muzycznej OKiT z życzeniami dla wszystkich Babć i Dziadków. Wierszyki, piosenki oraz kolędy i melodie naszej młodości zostały ciepło przyjęte przez zebranych. Dziękujemy i gratulujemy młodym artystom oraz ich opiekunom.

   ,,Zdrowa cera w każdym wieku” to temat wykładu, pierwszego w nowym roku kalendarzowym 2019. Pani mgr Joanna Kogut – wykładowca Regionalnej Sieci UTW przy WSG w Bydgoszczy zapoznała nas z zasadami pielęgnacji dojrzałej cery oraz zaprezentowała jak prawidłowo wykonać makijaż. Wykład wzbudził zainteresowanie nie tylko słuchaczy UTW ale również zaproszonych gości, Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wielowsi. Po wykładzie wspólnie z gośćmi przy kawie i pysznych wypiekach naszych koleżanek rozmawialiśmy o noworocznych planach. Miło spędziliśmy popołudnie przy muzyce z zespołem,,Co jest grane” Serdeczne podziękowania dla słuchaczy, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego spotkania.

   27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem:,, Pomaganie jest dziecinnie proste”. Słuchacze UTW kolejny rok pokazali, że chcą i lubią pomagać. Tradycyjne ciasteczkowe serduszka i paczki dla wolontariuszy, fanty na licytację oraz występ sekcji tanecznej podczas finałowej imprezy to nasz skromny udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas i z wielkim zaangażowaniem zagrali wspólnie z WOŚP. POMAGAJMY!!!

 

 Święta Bożego Narodzenia to najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas. Świąteczny nastrój towarzyszył naszym słuchaczom 14 grudnia br.podczas koleżeńskiego spotkania i degustacji potraw wigilijnych.Wspólne świętowanie było okazją do wspomnień, refleksji i świąteczno – noworocznych życzeń. Kilka dni póżniej spotkałyśmy się na warsztatach świątecznych stroików, które prowadziły nasze koleżanki z sekcji rękodzieła. Piękne stroiki, szybka wymiana przepisów na potrawy świąteczne i...

WESOŁYCH ŚWIĄT!

   22 listopada br. 44-osobowa grupa słuchaczy UTW wybrała się do Opery Nova w Bydgoszczy na operetkę ,,Hrabina Marica”. Urzekła nas piękna muzyka, wykonawcy i wspaniała scenografia.

    Fundacja Kujawy -Ekspert w Inowroclawiu jest realizatorem projektu ,,Bezpłatne szkolenia komputerowe dla seniorów w województwie kujawsko – pomorskim”. Projekt adresowany jest dla osób w wieku 65 +, a jego głównym celem jest zwiększenie i utrwalenie kompetencji informatycznych. Od 24 pażdziernika br. dwie grupy rozpoczęly szkolenie komputerowe, wśród uczestników jest 15 słuchaczy UTW. Zajęcia odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pakości.

   20 listopada br,słuchacze UTW uczestniczyli w środowiskowych obchodach Ogólnopolskiego Dnia Seniora.To już 10 Jubileuszowy Dzień Seniora w naszej gminie. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Rodziny,, Kraina Rozwoju” oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Pakości. Były życzenia od władz samorządowych i zaproszonych gości, poczęstunek oraz smaczny, jubileuszowy tort. Swoje umiejętności taneczne, wokalne i teatralne zaprezentowali seniorzy,wśród nich nasze koleżanki i koledzy, uczestniczący w projekcie: ,,Klub Aktywnego Seniora”. Wspaniale bawiliśmy się podczas występu kabaretu ,,Galimatias” oraz recitalu piosenki międzywojennej

   Tradycyjnie można było zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi oraz wysłuchać ciekawej prelekcji dietetyka. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miło spędzony dzień.