Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Zmiana godzin pracy świetlicy

Informujemy, że od miesiąca maja 2018 do września 2018 świetlica „Słoneczko” czynna jest od poniedziałku do piątku.

Nasze Słoneczka

W Słoneczku powstała piękna gazetka ze zdjęciami dzieci uczęszczającymi na zajęcia świetlicowe, tak, by każdy kto nas odwiedzi miał możliwość zobaczyć jak szybko rosną i jak się zmieniają nasze Pociechy :)

gazetka

Wiosna, wiosna ach to Ty

Nadeszła wiosna, a wraz z nią piękne, ciepłe i słoneczne dni. Dzieci ze Słoneczka bardzo dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, a dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Pakości mają możliwość korzystać z placu zabaw, na którym bawią się wspólnie do woli :)

Dzieci ze Słoneczka świętują Wielkanoc

   Przygotowano tradycyjne potrawy i dnia 29 marca dzieci ze świetlicy Słoneczko wspólnie z wychowawcami oraz kadrą Ośrodka Kultury i Turystyki spotkali się na śniadaniu wielkanocnym, w przystrojonej sali, przy pięknie nakrytych stołach, udekorowanych wykonanymi przez dzieci jajeczkami, zajączkami i kurczaczkami.

Wystawa prac dzieci ze świetlicy „Słoneczko” na pokazie stołów wielkanocnych

W dniu 24 marca w Ośrodku Kultury i Turystyki w trakcie Wielkanocy po Kujawsku odbył się pokaz stołów wielkanocnych, na którym nie mogło zabraknąć stoiska z pracami naszych dzieci. Każdy z przybyłych gości miał przyjemność obejrzeć ozdoby wielkanocne, które przez kilka ostatnich tygodni z pomocą wychowawców zostały przygotowane przez dzieci ze świetlicy Słoneczko.

kulturalnik kwiecień 1

Warsztaty z pisanką

   Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. W dniu 14 marca w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości już po raz kolejny odbyły się Warsztaty Tworzenia Pisanek zorganizowane przez „Warsztaty z uśmiechem”, w których wzięły udział dzieci ze świetlicy Słoneczko. trakcie warsztatów każdy z uczestników bezpośrednio zetknął się z wieloletnią tradycją, która doczekała się wielu kuzynek takich jak drapanka, kraszanka, czy oklejanka, został wtajemniczony w niezwykłą i zaskakującą historię pisanki, otrzymał wydmuszkę z prawdziwego gęsiego jajka i własnoręcznie stworzył z niej i otrzymanych przyborów oraz ozdób wielkanocnego kurczaczka lub króliczka. Po skończonej pracy pisankę zapakowano w specjalny kartonik i zabrano do domu. Pisanka będzie na pewno pięknym dopełnieniem i ozdobą każdego stołu wielkanocnego.

Święto Sołtysa

   12 marca w Wielowsi odbyło się święto „Dnia Sołtysa”połączone z „Dniem Kobiet” i właśnie z tej okazji męskie grono naszej świetlicy: Krzysiu, Konrad, Hubert i Oliwier przygotowało krótki występ artystyczny dla wszystkich Pań sprawujących funkcję Sołtysa w naszej Gminie. Chłopcy nie zapomnieli również o pięknych laurkach, które wcześniej zostały przygotowane w świetlicy przez wszystkie dzieci. Nasi Panowie spisali się na medal o czym świadczył uśmiech na twarzach wszystkich znajdujących się na miejscu Pań.

Wiosenny spacer

We wtorek 6 marca postanowiliśmy wykorzystać piękną pogodę i wybraliśmy się na spacer. W trakcie spaceru odwiedziliśmy kaczuszki nad rzeką, które nakarmiliśmy pysznym chlebkiem. Szukaliśmy również pierwszych oznak wiosny, gdyż wszyscy czekamy na nią z niecierpliwością. W świetlicy pojawiły się już piękne wiosenne prace wykonane przez dzieci.

Podziękowanie

   Kadra świetlicy „Słoneczko” działającej przy Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości kieruje szczególne podziękowania dla Pani Justyny Kończal- Gminnego Koordynatora ds.Profilaktyki i Spraw Uzależnień w Pakości oraz Pana Rafała Małaczka- właściciela Piekarni „Marta” w Pakości za okazane wsparcie ,pomoc i ogromne serce przy realizacji ferii zimowych dla dzieci.