Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Andrzejki 2018

    Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb i właśnie z tej okazji 30 listopada w świetlicy "Słoneczko" odbyły się wróżby i obrzędy związane z tym własnie świętem. Dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, jak będzie miała na imię ich pierwsza sympatia, kto pierwszy zmieni stan cywilny i co wydarzy się w niedalekiej przyszłości. Zapalenie magicznych świec wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój, a wróżby i przepowiednie przyniosły dzieciom wiele uśmiechu i radość.

Święto Dyni w Słoneczku

   Dnia 30 października w świetlicy Słoneczko odbyła się zabawa z okazji "Święta Dyni". Balonowe dynie, kolorowe światła, wesoła muzyka, pajęczyny i pająki, motylki i maski malowane na twarzy, a przede wszystkim konkursy i wspólna zabawa - to wszystko pozwoliło nam się zintegrować i wprawić wszystkich w doskonały nastrój.

Piąty Blok Projektu „My też potrafimy” w świetlicy „Słoneczko

   Nawet nie wiemy kiedy tak szybko upłynął nam czas przy realizacji Programu Grantowego POLO-market, którego celem było wspieranie inicjatyw o charakterze społecznym, a dokładniej wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży. Projekt „My też potrafimy” realizowany był w naszej świetlicy w od 01 czerwca 2018. Koordynatorem i twórcą projektu była pani Katarzyna Bydałek- pracownik firmy POLO-market, prywatnie również Animator Zabaw. 
W okresie trwania projektu odbyło się 5 spotkań. W dniu 15 października mieliśmy przyjemność spędzić czas na ostatnim już spotkaniu. Tego dnia pani Kasia przygotowała dla dzieci szereg atrakcji. Były dmuchane bańki, piękne bransoletki i miecze z balonów, a także malowanie buziek. Zorganizowana została mała impreza, na której pojawił się niesamowity gość w postaci olbrzymiego Minionka. Słoneczka były zachwycone i z wielką radością poderwały się do tańca. 
   Z racji tego, że były to nasze ostatnie zajęcia kadra świetlicy „Słoneczko” składa ogromne podziękowania w stronę pani Katarzyny Bydałek. Kasiu- dziękujemy za czas poświęcony naszym dzieciom, za wytrwałość, za genialne pomysły, świetną zabawę , ogromne serce i uśmiech. Bądź pewna, że na długo pozostaniesz w pamięci naszych Słoneczek. Jesteś u nas zawsze mile widziana i mamy nadzieję, że będziesz nas odwiedzać.

Czwarty Blok Projektu „My też potrafimy” w świetlicy Słoneczko

   W dniu 1 października odbyło się czwarte już spotkanie w ramach Programu Grantowego POLOmarket.Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się zawartości toreb, które przywiozła pani Kasia i z niecierpliwością czekały na zajęcia kulinarne. Na stołach pojawiły się przepiękne owoce, takie jak gruszki, arbuz, melon, ba nany, marakuja, kiwi i wiele innych. Każde z dzieci wybrało najbardziej ulubione przez siebie owoce, wrzuciło je do blendera i wykonało swój własny, pyszny koktajl owocowy. Słoneczka miały przy tym dużo frajdy i radości, a koktajle były naprawdę pyszne i smakowały wszystkim dzieciom. Na sam koniec pani Kasia pokazała dzieciom sztuczkę ze sztucznymi barwnikami, dzięki którym na talerzu pokazały się wszystkie kolory tęczy.

Trzeci Blok Projektu „My też potrafimy” w świetlicy „Słoneczko”

   24 września odbyło się trzecie już spotkanie w ramach Projektu Grantowego Polomarket. Dzieci z wielkim przejęciem i niecierpliwością oczekiwały wizyty pani Kasi, z którą zdążyły się już zaprzyjaźnić. Tego dnia każde dziecko otrzymało biały t-shitr, który własnoręcznie trzeba było ozdobić według swojego autorskiego pomysłu. Nasze Pociechy pracowały bardzo ciężko, a na ich koszulkach pojawiły się słoneczka, kwiatki, uśmiechnięte buźki, imiona i wiele innych ciekawych rysunków. Koszulki przydadzą nam się na świetlicowych wyjazdach. Na pewno będziemy się w nich wyróżniać i wyglądać wyjątkowo. Pani Kasiu- DZIĘKUJEMY!

Drugie spotkanie Polo Market

Bańki mydlane mają w sobie coś fascynującego. Kiedy ktoś pyta o pomysły na nudę, zawsze pada hasło „bańki mydlane”. To także bardzo ważne narzędzie, wspomagające rozwój najróżniejszych umiejętności dziecka. W dniu wczorajszym, 17 września w świetlicy Słoneczko odbyło się drugie spotkanie w ramach Programu Grantowego POLO-market. I tym razem pani Kasia zadbała o to, by nasze Słoneczka spędziły wspaniale czas poznając technikę tworzenia oraz zabawy związane z bańkami mydlanymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się tego w jaki sposób powstają bańki, a nawet znaleźć się w samym środku ich wnętrza :) Zabawa jest jedną z ważniejszych potrzeb każdego dziecka. Dzięki niej mały człowiek zdobywa nowe doświadczenia i umiejętności. To właśnie poprzez zabawę poznaje świat, uczy się relacji z innymi ludźmi, rozwija wiarę we własne siły i możliwości. Wczoraj bawiliśmy się naprawdę świetnie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 24 września :)

Słoneczka na basenie

   Zjeżdżalnia, jacuzzi i pomocne akcesoria do pływania - to atrakcje, z których miały okazję skorzystać dzieci ze Słoneczka. Dzień 9 lipca spędziliśmy na basenie w Barcinie.Ratownicy poinstruowali wszystkie dzieci jak powinni się zachowywać w wodzie i zadbali o bezpieczeństwo podczas kąpieli. Szaleństwom w wodzie było co niemiara, a po skończonej zabawie napełniliśmy brzuszki pysznymi zapiekankami i frytkami w restauracji na basenie.W czasie drogi powrotnej wszyscy dzielili się wrażeniami. Bawiliśmy się naprawdę świetnie. Kadra świetlicy serdecznie dziękuje pani Marcie,która tego dnia dnia towarzyszyła nam na basenie i pomogła zadbać o bezpieczeństwo wszystkich dzieci.

Grant dla Słoneczka

    Świetlica „Słoneczko” otrzymała wsparcie finansowe w ramach Programu Grantowego POLO-market . Celem programu jest wspieranie inicjatyw o charakterze społecznym , a dokładniej wsparcia edukacyjnego dla dzieci i młodzieży. Projekt „My też potrafimy” realizowany jest w okresie od 01 czerwca 2018 do 30 listopada 2018.

   W tym okresie zorganizowany zostanie cykl spotkań o charakterze animacyjnym, plastycznym i kulinarnym , a świetlica zostanie wyposażona o nowe akcesoria , które zostaną wykorzystane na tych właśnie spotkaniach .W projekcie udział wezmą dzieci ze świetlicy „Słoneczko”.

   Koordynatorem i twórcą projektu jest pani Katarzyna Bydałek- pracownik firmy POLO-market.

Godziny pracy Słoneczka w wakacje

Kadra świetlicy „Słoneczko” informuje, że w okresie wakacyjnym świetlica czynna jest w godzinach od 7.00 do 15.00