Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Drugie spotkanie Polo Market

Bańki mydlane mają w sobie coś fascynującego. Kiedy ktoś pyta o pomysły na nudę, zawsze pada hasło „bańki mydlane”. To także bardzo ważne narzędzie, wspomagające rozwój najróżniejszych umiejętności dziecka. W dniu wczorajszym, 17 września w świetlicy Słoneczko odbyło się drugie spotkanie w ramach Programu Grantowego POLO-market. I tym razem pani Kasia zadbała o to, by nasze Słoneczka spędziły wspaniale czas poznając technikę tworzenia oraz zabawy związane z bańkami mydlanymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się tego w jaki sposób powstają bańki, a nawet znaleźć się w samym środku ich wnętrza :) Zabawa jest jedną z ważniejszych potrzeb każdego dziecka. Dzięki niej mały człowiek zdobywa nowe doświadczenia i umiejętności. To właśnie poprzez zabawę poznaje świat, uczy się relacji z innymi ludźmi, rozwija wiarę we własne siły i możliwości. Wczoraj bawiliśmy się naprawdę świetnie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 24 września :)

Słoneczka na basenie

   Zjeżdżalnia, jacuzzi i pomocne akcesoria do pływania - to atrakcje, z których miały okazję skorzystać dzieci ze Słoneczka. Dzień 9 lipca spędziliśmy na basenie w Barcinie.Ratownicy poinstruowali wszystkie dzieci jak powinni się zachowywać w wodzie i zadbali o bezpieczeństwo podczas kąpieli. Szaleństwom w wodzie było co niemiara, a po skończonej zabawie napełniliśmy brzuszki pysznymi zapiekankami i frytkami w restauracji na basenie.W czasie drogi powrotnej wszyscy dzielili się wrażeniami. Bawiliśmy się naprawdę świetnie. Kadra świetlicy serdecznie dziękuje pani Marcie,która tego dnia dnia towarzyszyła nam na basenie i pomogła zadbać o bezpieczeństwo wszystkich dzieci.

Grant dla Słoneczka

    Świetlica „Słoneczko” otrzymała wsparcie finansowe w ramach Programu Grantowego POLO-market . Celem programu jest wspieranie inicjatyw o charakterze społecznym , a dokładniej wsparcia edukacyjnego dla dzieci i młodzieży. Projekt „My też potrafimy” realizowany jest w okresie od 01 czerwca 2018 do 30 listopada 2018.

   W tym okresie zorganizowany zostanie cykl spotkań o charakterze animacyjnym, plastycznym i kulinarnym , a świetlica zostanie wyposażona o nowe akcesoria , które zostaną wykorzystane na tych właśnie spotkaniach .W projekcie udział wezmą dzieci ze świetlicy „Słoneczko”.

   Koordynatorem i twórcą projektu jest pani Katarzyna Bydałek- pracownik firmy POLO-market.

Godziny pracy Słoneczka w wakacje

Kadra świetlicy „Słoneczko” informuje, że w okresie wakacyjnym świetlica czynna jest w godzinach od 7.00 do 15.00

Podziękowanie dla pani Aliny Roloff

   Dzieci ze świetlicy „Słoneczko” serdecznie dziękują Pani Alinie Roloff- właścicielce firmy „Alta” w Pakości za pamięć i okazane serce z okazji Dnia Dziecka. Dzieci tego dnia otrzymały pyszne owoce, którymi zajadały się do woli. Jeszcze raz pięknie dziękujemy.

Wakacje, znowu są wakacje

   W końcu nadeszły długo wyczekiwane, upragnione i tak wyśnione przez dzieci WAKACJE:)
Dzisiejszego dnia dzieci ze świetlicy powitały Wakacje na wesoło. Pomalowaliśmy buźki i odwiedziliśmy pobliską lodziarnię, gdzie zjedliśmy pyszne lody.
Wszystkim naszym Pociechom życzymy samych wspaniałych chwil, zapomnijcie o szkole i bawcie.

swietlica wakacje

Dzień Rodziny 2018

"Dzień Rodziny,
Dobrze znany
Wszyscy na niego czekamy
Dziękujemy dzisiaj, że jesteście z nami 
Bardzo mocno was kochamy!"

    Tymi pięknymi słowami powitały Rodziców dzieci ze świetlicy "Słoneczko" na Dniu Rodziny, który odbył się 15 czerwca w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości. Po oficjalnym powitaniu Słoneczka zaśpiewały swoim bliskim piosenkę "Moja wesoła rodzinka" i zaprosili ich do wspólnego grillowania. Po napełnieniu brzuszków nadszedł czas na wspólną zabawę, która odbyła się na boisku. Dzieci razem z rodzicami grały w "Dwa ognie" i piłkę nożną, a także puszczały bańki mydlane. Dzień     Rodziny obchodzony jest w świetlicy każdego roku, Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest to, by podziękować Rodzicom za ich trud w wychowanie, dobre serce i troskę.
   Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice za wspólnie spędzone chwile, za to, ze każdy z nas tego dnia mógł choć przez chwilę poczuć się dzieckiem i za przesympatyczną atmosferę, która tego dnia towarzyszyła nam od samego początku uroczystości do samego końca. Fajnie, że byliście w tym dniu z nami w tak licznym gronie :)

swietlica dzie rodziny 2018

Dzień Dziecka w Słoneczku

Dziś Dzień Dziecka jest w świetlicy,
Czego my Wam mamy życzyć?
Byście zawsze byli zdrowi i na co dzień odlotowi,
By rodzice Was kochali i na wiele pozwalali
W tym dniu ślemy Wam życzenia
zdrowia, szczęścia, powodzenia.
Wszystkiego najpiękniejszego Słoneczka, niech się Wam spełnią wszystkie marzenia :)

Przygotowania do Dnia Rodziny

    Za jakiś czas w świetlicy obchodzone będzie bardzo ważne święto- Święto Rodziny. Nasze Słoneczka powolutku przygotowują się do tego wydarzenia ciężko pracując.

swietlica przygotowania dzien rodziny