Św. Jana 12,
88-170 Pakość

52 35 18 345
okitpakosc@wp.pl

Aktualności

Babski Kabaret na Dzień Kobiet

Sobota, 7 marca 2020 roku. Godzina 16.30, hol przed salą widowiskowo – sportową w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości. Kilkadziesiąt osób oczekuje niecierpliwie na otwarcie drzwi, za którymi odbywała się jeszcze próba generalna. Wreszcie o 16.35 drzwi zostają otwarte. Sala wypełnia się w szybkim tempie widzami. W przeważającej części są to panie, dla których przygotowaliśmy ten spektakl. Przecież nazajutrz, w niedzielę 8 marca, przypada ich święto - Dzień Kobiet. Tuż przed godziną 17.00 sala jest już praktycznie pełna. Jest około 250 osób! Niebywałe, ale nie ma się czemu dziwić, już pierwszego dnia dystrybucji bezpłatnych wejściówek w ciągu kilku godzin rozeszły się wszystkie – 250!
Przed rozpoczęciem widowiska, dyrektor Ośrodka Kultury i Turystyki w Pakości, pan Sebastian Witkowski, powitał widzów i jednocześnie zapowiedział występ niesamowitego tria: Emilia Krakowska, Lidia Stanisławska i Barbara Wrzesińska. Artystki występują pod nazwą Babski Kabaret Old Spice Girls.
Od tej chwili już nic nie było takie jak dawniej. Trzy panie, trzy artystki porwały publiczność w swój przezabawny świat kabaretu, taki prawdziwy, niewymuszony. Świat pełen uśmiechu, żartów i anegdot z życia wziętych, świetnie dobranych i wykonanych piosenek oraz cudownych strojów, które wspaniale podkreślały każdą część spektaklu. Na widowni, co chwilę wybuchały salwy śmiechu, a oklaski przerywały występ. Artystki, niesione fantastyczną atmosferą, pokazały, co to znaczy aktorski profesjonalizm i doskonały warsztat. Nawet na naszej bardzo nieakustycznej sali słychać było wyraźnie każde słowo, można było zrozumieć każdy wers piosenki – jednym słowem, a właściwie dwoma – cudowny wieczór.
Na zakończenie, burmistrz Pakości pan Zygmunt Groń wraz z dyrektorem OKiT, w dowcipny sposób złożyli wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli artystkom bukiety kwiatów i upominki przypominające o pobycie w naszym mieście.
Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na zaproponowany przez OKiT spektakl Babskiego Kabaretu Old Spice Girls. Mamy nadzieję, że ten wieczór na długo zapadnie w Waszej pamięci, a nasze kolejne propozycje, zarówno kulturalne jak i turystyczne, spotkają się z równie dużym zainteresowaniem.

babski kabaret miniatura